Krówka cukierki
Krówki ciągutki to cukierki, które zna prawie każdy, a słabość do tych słodyczy ma niejedno pokolenie. Cukierek krówka towarzyszy nam od samego dzieciństwa i stale kojarzy nam się z okresem beztroski i radości, a sama ciągutka przywołuje nam uśmiech na ustach. Można śmiało stwierdzić, że krówki dorastały z nami. Pomimo tradycyjnej formy, nadal są ogromnie popularne – nie tylko przez tych najmłodszych.
Jak udało się tym cukierkom zawładnąć wyobraźnią?
Receptura krówek jest niezmienna i prosta od 100 lat. Podstawą tego produktu jest cukier, mąka oraz masło. Często do mieszanki trafia także dużo dodatków takich jak kakao, masło orzechowe, wanilia, sezam i kilka innych. Ludzie częściej preferują jednak ten prosty i tradycyjny smak. Popularność, jakiej dorobiła się krówka ciągutka, wykracza poza Polskę. Świetny smak i wyjątkowa konsystencja cukierków została doceniona w wielu krajach, a m.in. w Belgii, Niemczech, a także w Turcji, Rosji czy Arabii Saudyjskiej. Właśnie na bliskim wschodzie krówki są niesamowicie popularne i cenione, a ich smak zachwyca niejednego obcokrajowca. Polskie krówki ciągutki są również obecne często podczas targów, czy stoisk.
Geneza nazwy cukierka
Nazwa cukierka wzięła się po prostu od rysunku krówki, który jest na opakowaniu. Słynna fabryka Feliksa Pomorskiego zawinęła słodycze w papierek z wizerunkiem krowy, który jest symbolem mleka, czyli głównego składnika w produkcie.
Cukierki krówki cena
Cukierki krówki cena jest niska i zależy od rodzaju krówki. Oczywiście cena krówek różni się nieco i zależy głowni po prostu od rodzaju cukierka. Na rynku znajdziemy kilka odmian tego cukierka, lecz głównie są to odmiany tradycyjne, a wymienić możemy np. Krówkę wyborową bełchatowską, opatowską, krówkę mleczną strzyżowską i kilka innych. Krówka cukierek nadal jest produktem cieszącym się dużym popytem, ale cena tego cukierka nadal jest względnie niska.
Krówka cukierek – historia i twórca
Historia krówek jest długa i ciągnąca się, jak samo nadzienie. Geneza powstania krówki sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku. Wtedy właśnie Feliks Pomorski stał się pierwszą osobą, która wprowadziła krówki w obieg i otworzył fabrykę słodyczy w Poznaniu. Jeśli nie słyszeliście jeszcze historii o krówkach ciągutkach, to pewnie jesteście zdziwieni, że krówki to nasz rodzimy i polski przysmak.