Na czym polega zabieg zamykania naczynek?
Skóra naczynkowa to olbrzymi problem dla wielu ludzi. Predysponuje ona do pojawiania się bardzo nieestetycznych pajączków, które zaburzają wygląd skóry. Oczywiście da się je przykryć makijażem lub też w inny sposób zamaskować, lecz nie zawsze jest to możliwe, a dodatkowo ma się poczucie, że nadal są one obecne. Jest to oczywiście źródłem utraty pewności siebie.
Najlepsza metoda usuwania pajączków na skórze
Skóra naczynkowa od wielu lat stanowi kłopot, a to spowodowało powstanie olbrzymiej ilości różnych metod jej leczenia. Oczywiście wspomnieć w tym wypadku trzeba różne kosmetyki, zioła czy też nawet masaże. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie najlepszą propozycją jest laserowe Zamykanie naczynek Katowice. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?Zamykanie naczynek przy pomocy lasera to stosunkowo prosty zabieg, który polega na skierowaniu w miejsce uszkodzonych naczynek promieniem lasera o bardzo precyzyjnie dobranej długości fali. Dzięki temu następuje ich przypalenie, a w efekcie tego widoczne na skórze nieestetyczne zmiany zanikają.
Czy taki zabieg jest bolesny?
Choć laserowe zamykanie naczynek charakteryzuje się naprawdę rewelacyjną skutecznością działania i można już po jednej sesji osiągnąć świetne rezultaty leczenia, to jednak nadal wiele osób ma pewne obawy związane z realizacją takiego zabiegu. W przeważającej większości dotyczą one oczywiście towarzyszącemu zabiegowi bólowi.Czy zamykanie naczynek przy pomocy lasera jest zabiegiem bolesnym? Mowa tu jest w końcu o czynności, do której wykorzystywany jest laser kierowany bezpośrednio na skórę. Pomimo tego, że zabieg ten może wydawać się bardzo bolesny, tak naprawdę jest zupełnie odwrotnie. Z reguły pacjenci odczucia podczas zabiegu określają jako dyskomfort, lecz na pewno nie ból.
Co po zabiegu?
Sam zabieg laserowego usuwania naczynek zajmuje od kilku do najwyżej kilkunastu minut. Nie oznacza to oczywiście tego, że od razu po zakończeniu skóra jest w pełni zdrowa i piękna. Z racji tego, że dochodzi do jej uszkodzenia w pewnym stopniu, konieczne jest zachowanie właściwych zaleceń lekarza.Czas leczenia to z reguły 3-4 tygodnie, podczas których nie zaleca się wystawiania skóry na bezpośrednie działania słońca czy też zakazane jest korzystanie z solarium. Co więcej, warto w tym czasie powstrzymać się od dużego wysiłku fizycznego.