Odkryj tajemnice suszu warzywnego
Czy można poprawić smak przygotowywanych przez siebie potraw bez dodawania do nich wyszukanych przypraw? Oczywiście, że tak. Osoby liczące na taki efekt powinny zainteresować się potencjałem, jaki skrywa w sobie susz warzywny. Wyjątkowy smak i zapach to zresztą nie wszystkie jego zalety
Po co stosować suszone warzywa?
Osoby, które zaczynają stosować suszone warzywa w kuchni, zwracają uwagę przede wszystkim na charakterystyczne dla nich bogactwo smaku. Trudno nie zauważyć jednak i tego, że kolejne potraw zaczynają pachnieć w bardziej niepowtarzalny sposób. Jakby tego było mało, ogromną zaletą suszu warzywnego jest bogactwo witamin i minerałów, które są elementem jego składu.
To także skarbnica błonnika pokarmowego, susz warzywny można więc stosować nawet wtedy, gdy jest się na diecie. Suszenie warzyw jest też sprawdzonym sposobem na to, aby ulubione smaki zostały z nami przez dłuższy czas. Dziś również zimą mamy niemal nieograniczony dostęp do warzyw, te jednak nie są nigdy tak smaczne i wartościowe, jak warzywa rosnące w sezonie.
Rodzaje suszu warzywnego
Osoby zainteresowane praktycznym wykorzystaniem potencjału suszu warzywnego szybko orientują się, że mają w czym wybierać. Rosnące zapotrzebowanie na suszone warzywa sprawia, że ich producenci są w stanie pozytywnie zaskakiwać kupujących. Obecnie największą popularnością cieszy się susz jednowarzywny. W sklepach króluje susz z marchewki oraz z buraka cukrowego, ponieważ jednak ususzyć można praktycznie każde warzywo, wybór jest ogromny. Jeśli zależy nam na większej rozmaitości, również nie mamy powodów do narzekania. Coraz częściej możemy natrafić na mieszanki wielowarzywne. W tych, które pojawiają się najczęściej, można znaleźć cebulę, pomidory, marchew oraz buraki.
Jakby tego było mało, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby przygotować susz samodzielnie. Wiele osób nie ukrywa, że ma już na swoim koncie pierwsze próby i że próby te zakończyły się niepowodzeniem. Dobrze jest więc pamiętać o tym, że kluczem do sukcesu jest pokrojenie warzyw w wyjątkowo cienkie plastry. Zminimalizuje to ryzyko nabrania przez nie wilgoci, a co za tym idzie, znacząco skróci czas niezbędny do tego, aby zainaugurować proces suszenia.