Dlaczego warto postawić na okna przesuwne?
Dzięki oknom przesuwnym można cieszyć się większą wolną przestrzenią w pomieszczeniach. Oprócz tej cennej zalety takie okna wyróżniają się też nowoczesnym designem. Korzyści płynących z zamontowania w swoim domu okien przesuwnych jest naprawdę sporo.
Nowoczesne i stylowe
Okna przesuwne świetnie wpisują się w design współczesnej architektury. Decydując się na nie, można być pewnym tego, że staną się swoistą ozdobą domu lub mieszkania. Za ich sprawą wnętrze zyskuje na lekkości i sprawia wrażenie odciążonego. Ich wymiary mogą być imponująco duże – modele tarasowe mają konstrukcję, która umożliwia tworzenie przeszkleń, które są idealne do tego, by w pełni moc cieszyć się urokami krajobrazów na zewnątrz budynku.
Nowoczesne okna przesuwne dostarczają dużo naturalnego światła – nawet jeśli są niewielkich rozmiarów, to i tak w pomieszczeniu będzie jaśniej, niż gdyby na jego miejscu było zwykłe okno rozwierne. Trzeba też podkreślić, ze dzięki nim można w oryginalny sposób połączyć wnętrze domu z tarasem.
Jak poznać okno wysuwne wysokiej klasy?
Trzeba pamiętać o tym, że na rynku jest mnóstwo różnych modeli okien przesuwnych. Aby w pełni skorzystać z ich zalet, przed zrobieniem zakupu warto dokładnie sprawdzić wszystkie ich parametry techniczne. Przede wszystkim okna przesuwne powinny być szczelne i energooszczędne. Tylko one pozwolą zaoszczędzić na ogrzewaniu w okresie zimowym. Okna powinny być sprzedawane z certyfikatem poświadczającym ich izolację termiczną. Solidnie izolowane pakiety szybowe zawierają powłoki niskoemisyjne, które umożliwiają kontrolowanie strat energii.
Dobrze jest też sprawdzić, czy wybrany model posiada atesty antywłamaniowe. Wytrzymałe, odpowiednio zabezpieczone okna przesuwne zniechęcą każdego złodzieja. Warto też wiedzieć, że wysokie i szerokie przeszklenia nie wymagają zastosowania wysokiego progu, co jest dużym ułatwieniem w przypadku, gdy w domu mieszkają dzieci i seniorzy.
Nic dziwnego, że popularność okien przesuwnych jest coraz większa. Bardzo często są wykorzystywane na zachodzie i południu Europy, ale nie są to jedyne regiony, w których docenia się ich uroki. Coraz chętnie decydują się na nie między innymi polscy właściciele domów jednorodzinnych.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.