W co zapakować jabłka? – Skrzyniopalety
Jabłko to jeden z naszych ulubionych owoców. Niestety nie należy do zbyt trwałych, szczególnie gdy zostanie uszkodzone podczas transportu. Wtedy już naprawdę niewiele trzeba, aby zaczęło się psuć, a wraz z nim wszystkie znajdujące się wokół. Dla inwestora są to znaczące straty, które są już nie do odrobienia. Jak temu zapobiec?
W co zapakować jabłka?
Jabłka kupowane od sadowników zazwyczaj pakowane są w skrzynki. Nie da się ukryć, że jest to optymalne i bezpieczne rozwiązanie. Skrzynki na jabłka mogą jednak być wykonane w różnorodnych tworzyw. Najpopularniejszym materiałem jest drewno oraz tworzywo sztuczne uzyskiwane w procesie recyklingu. Ten drugi sposób ma swoje niewątpliwe zalety. Skrzyniopalety na jabłka produkowane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, są niezwykle wytrzymałe, elastyczne oraz znacznie optymalizują koszty transportu. Mogą się również pochwalić bardzo małym wskaźnikiem strat wśród owoców. Skrzynie na jabłka mają perforowane ścianki, co skutecznie zapobiega gniciu i psuciu się jabłek.
Skrzynki na jabłka – inwestycja, która się zwraca
Materiał, z którego są wykonane pojemniki, jest odporny na warunki atmosferyczne, nie odkształca się i tym samym ma stabilne wymiary. Jest to szczególnie ważne w czasie transportu, kiedy to trzeba skrzynki ustawiać na paletach i w stosy, aby zmaksymalizować ilość wolnego miejsca podczas transportu. Skrzyniopalety na jabłka mają zdecydowanie dłuższą żywotność – mogą wytrzymać nawet 10 lat,co w porównaniu do drewnianych jest ogromną różnicą. Inwestycja w tego typu skrzynie na jabłka to realne oszczędności, które w ciągu kilku lat urosną do znacznych kwot.
Zalety, które mówią same za siebie
Choć to tylko kilka zalet, to jednak są na tyle znaczące, że skrzyniopalety na jabłka są najpopularniejszym sposobem magazynowania tych owoców. Między innymi zapewniają oszczędność miejsca dzięki możliwości sztaplowania. Materiał, z którego są wykonane nie absorbuje wody i tym samym zapewnia owocom najlepsze warunki chroniąc od rozwoju pleśni i grzybów. Są odporne na warunki atmosferyczne i z powodzeniem można przechowywać je na zewnątrz. Lekkie, elastyczne i niezwykle wytrzymałe, nie odkształcają się i pasują do wszystkich uniwersalnych palet, a ich żywotność przewidziana jest nawet na 10 lat.