Do czego służą uszczelki prysznicowe?
Kiedy i jak zamontować uszczelkę przy prysznicu? Warto to wiedzieć, by łazienka była komfortowa dla domowników.
Stylowa łazienka? Najpierw zadbaj o funkcjonalność i porządek
Urządzanie mieszkania może przynieść wiele radości, jednak należy pamiętać o tym, by nie kierować się jedynie aspektami estetycznymi, ale w pierwszej kolejności postawić na praktyczne rozwiązania. Funkcjonalność w łazience to podstawa.
Trudno zaprzeczyć, że w łazience powinien panować porządek. Oczywiście nie zawsze da się utrzymać to pomieszczenie w idealnym stanie. Poranny pośpiech w połączeniu z wieloma domownikami daje niezłą mieszankę wybuchową. Wspomniany ład odnosi się głównie do kontrolowania stanu armatury łazienkowej. W końcu przeciekanie lub odpadające i niebezpiecznie odstające części prysznica nie mają nic wspólnego z komfortem.
Pozbądź się kałuż przy prysznicu jednym prostym sposobem
To, że Uszczelki prysznicowe się z czasem zużywają nie jest żadną tajemnicą. Ważne jednak jest to, by dbać o nie, a zachowają swoją użyteczność jak najdłużej. Wystarczy czyścić je regularnie i usuwać z nich osad, który tworzy się między innymi od twardej wody i kosmetyków myjących. Czasem dokładne wyszorowanie przestrzeni uszczelki znacznie poprawia działanie prysznica i niweluje problem przeciekania.
Zdarza się jednak, że uszczelki prysznicowe trzeba wymienić na nowe – zwłaszcza, gdy mają już swoje lata. Dobrą wiadomością jest to, że nie są to drogie elementy, a najprostsze ich rodzaje można zakupić już za około 30 zł. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć starą uszczelkę, by dobrać odpowiedni zamiennik.
Jak zamontować uszczelkę prysznicową?
Montaż uszczelki prysznicowej jest bardzo prosty i trwa chwilę. Nie jest do tego potrzebny żaden fachowiec, więc da się na własną rękę odnowić nieco prysznic. Istotne jest jednak to, by przed przystąpieniem do instalacji tej części oczyścić miejsce, w którym ma się ona znaleźć. To pozwoli na dłużej zachować jej dobry stan.
Uszczelki wykonane są z materiału PVC, a więc wyróżniają się sporą odpornością na działanie czynników zewnętrznych, Zwykle spełniają swoją funkcję przez kilka lat.