Adrenalina pod kontrolą, czyli zalety skoków tandemowych
Coraz więcej osób pragnie zaznać adrenaliny, by przełamać codzienną rutynę. Nic dziwnego, że skoki tandemowe stają się popularną atrakcją, która świetnie nadaje się jako prezent. Czy każdy może z niej skorzystać? Jak się do niej przygotować?
Bez kursów
Jedną z większych zalet skoków tandemowych jest łatwość ich wykonania. Uczestnik nie musi się do nich przygotowywać, zdawać egzaminów lub przedstawiać dokumentacji medycznej. Wystarczy wziąć udział w szkoleniu, które jest przeprowadzane tuż przed skokiem – całą resztą zajmuje się instruktor, z którym wykonuje się skok.
Kiedy można spotkać się z odmową realizacji skoku tandemowego?
Mimo szerokiej dostępności skoków spadochronowych w tandemie zdarza się, że niektórzy muszą zachować szczególną ostrożność lub z nich zrezygnować. Wszelkiego rodzaju choroby sercowo-naczyniowe, ciąża lub epilepsja mogą wykluczyć z korzystania z takiej atrakcji. Często odmawia się realizacji skoku tandemowego ze względu na masę ciała – powyżej 100 kg może stanowić problem.
Instruktor, który dba o bezpieczeństwo i dobrą zabawę
Adrenalina wcale nie musi wiązać się z nieprzemyślanym i niebezpiecznym działaniem. Skoki tandemowe należą do atrakcji, które charakteryzują się odczuwaniem skrajnych emocji, jednak całość przebiega według ściśle określonych zasad, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Obecność instruktora ogranicza wystąpienie niepożądanych sytuacji.
Dla spragnionych emocji
Skoki tandemowe bez wątpienia są rozrywką, która dostarcza niecodziennych emocji. Poszukiwacze adrenaliny decydują się na wykonanie skoku tandemowego, by poczuć się wyjątkowo. Często też korzystają z niego osoby, które chcą przełamać rutynę i wprowadzić do życia nieco szaleństwa.
Skok tandemowy jako początek przygody ze sportami ekstremalnymi
Nierzadko bywa tak, że osoby decydujące się na wykonanie skoku tandemowego chcą stopniowo zwiększać swoje umiejętności w spadochroniarstwie. Ten rodzaj skoku jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadają doświadczenia w sportach powietrznych – wykonuje się go wraz z instruktorem, który czuwa nad poprawnym wykonaniem skoku oraz pomaga pasażerowi poczuć się bezpiecznie.
Certyfikat, który może zachęcić do dalszych działań
Po ukończeniu skoku uczestnik otrzymuje certyfikat lub dyplom, który może otworzyć drzwi dla innych przygód. Posiadając pewne doświadczenie w skokach tandemowych, podniebne atrakcje stają się bardziej dostępne – niektórzy decydują się na bardziej zaawansowane aktywności.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.