Czy kalendarze biurkowe mogą się przydać?
Korzystanie z kalendarza to coś normalnego, ale w dzisiejszych czasach bardzo powszechne jest używanie telefonów komórkowych do wszystkich celów – także sprawdzania daty i godziny. Papierowe rozwiązania stają się przez to mniej popularne. Czy w dalszym ciągu ma jakikolwiek sens posiadanie tradycyjnego kalendarza na biurku?
Cechy kalendarzy biurkowych
W wielu miejscach pracy, instytucjach, szkołach itd. kalendarze biurkowe są jednocześnie dekoracją i funkcjonalnymi przedmiotami. Ładnie prezentujący się kalendarz stanowi rozpoznawalny element wystroju pomieszczenia. Niektóre tego typu produkty są dość duże, inne niewielkie – dzięki temu nie zajmują dużo miejsca na biurku.
Ważną kwestią w przypadku kalendarza zawsze jest wygoda korzystania. Z tego powodu kalendarz biurkowy nie bywa zbyt duży i nie waży wiele. Powinien stabilnie stać na biurku, ale jednocześnie dać się łatwo podnieść w razie potrzeby, przesunąć czy wyrzucić po utracie aktualności.
Wygląd kalendarza biurkowego
Wiele osób wybiera kalendarze biurkowe, biorąc pod uwagę ich wartość estetyczną. Najlepiej nabyć produkt z elementem marki – logiem lub czymś nawiązującym. W punktach odwiedzanych przez klientów taki element funkcjonuje jako mało nachalna, zapadająca w podświadomość reklama.
Częstym efektem związanym z jakimkolwiek kalendarzem są zdjęcia tematyczne. Zdobią produkt i mogą kojarzyć się z daną branżą, albo stanowić płaszczyznę do podłożenia logo i różnych znaków firmowych. Można je dobrać tak, by korespondowały dodatkowo z kolorystyką wnętrza lub gustem właściciela.
Kalendarz biurkowy – w jakim formacie?
Format kalendarzy biurkowych bywa różny, ale większość takich produktów ma niewielkie rozmiary i raczej kompaktowy kształt. Chodzi o wygodę i zachowanie czytelności. Z uwagi na to, że kalendarz najprawdopodobniej będzie używany przez osoby siedzące dość blisko, nie musi być duży, więc dzięki temu nie zajmie dużo przestrzeni roboczej.
Kalendarz biurkowy przeważnie przyjmuje pozycję stojącą, ma „nóżkę” lub rodzaj szkieletu, na którym opierają się kartki. Niektóre modele można obracać by zobaczyć kolejne dni i miesiące. Z innych zrywa się elementy tak, jak zachodzi to w przypadku popularnych rozwiązań domowych, tzw. zdzieraków.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Ateko.