Dobra wiertarka słupowa dla początkujących majsterkowiczów
Profesjonalna wiertarka słupowa to inwestycja na lata, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Między innymi dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać porządny sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.
Prędkość obrotowa wiertarki słupowej ma bezpośredni wpływ na wydajność i komfort pracy. Tylko, dzięki odpowiedniej prędkości obrotowej bez problemu będzie można wywiercić otwór w twardym materiale.
Jeżeli chodzi o maksymalną prędkość obrotową, to nie powinna być ona mniejsza niż 2100 obrotów na minutę. Najbezpieczniejszym wyborem są wiertarki z możliwością regulacji prędkości. Jak powszechnie wiadomo każdy z materiałów ma nieco inną twardość, dlatego też wymagana jest zupełnie inna prędkość. Jeżeli będziemy pracować na nieodpowiedniej prędkości, to bardzo szybko spalimy nawet najlepsze wiertła.
Wybranie porządnej wiertarki słupowej, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby rozejrzeć się za dodatkowymi akcesoriami, które znacząco ułatwią i przyśpieszą pracę. Mowa tutaj przede wszystkim o porządnym imadle, stoliku, czy też specjalnym uchwycie.
Jednym z najważniejszych wyposażeń jest oczywiście szybkomocujący zacisk, który koniecznie musi być wykonany z trwałych materiałów. Podczas pracy przydać mogą się również dodatkowe klucze i śruby.
Solidna wiertarka słupowa koniecznie musi posiadać antypoślizgowy uchwyt. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu znacząco ograniczymy ryzyko wyślizgnięcia się narzędzia ze spoconych dłoni. Uchwyty coraz częściej produkowane są z materiałów, które dodatkowo tłumią wszelkie drgania, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort pracy. Godne polecenia są samozaciskowe uchwyty, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.
Przy bardziej skomplikowanych pracach doskonale sprawdzą się wiertarki, które umożliwiają swobodne przechylenie głowicy i wiercenie pod wybranym kątem. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na wysokość. Mowa tutaj oczywiście o maksymalnej odległości między uchwytem, a naszym stołem roboczym.