Jak się pozbyć popękanych naczynek?
Przebijające przez skórę naczynka to niedoskonałość, którą wyjątkowo trudno ukryć makijażem. Zwykle pajączki przebijają przez podkład i niekorzystnie wpływają na wygląd cery. Kiedy jest ich dużo lub kiedy są mocno widoczne, mogą skutecznie obniżyć pewność siebie. Jak się ich pozbyć? Najlepszym rozwiązaniem jest laserowe zamykanie naczynek w gabinecie medycyny estetycznej.
Popękane naczynka – jak powstają?
Tak zwane pajączki, czyli czerwone żyłki na skórze, to nic innego jak pęknięte naczynka przebijające przez skórę, zwykle cienką i jasną. Czasem zmianom tym towarzyszy mocne zaczerwienienie, wynikające z dużej koncentracji naczynek. Co powoduje powstawanie nieestetycznych pajączków? Zwykle skłonność do nich jest genetyczna, jednak o powstaniu decydują czynniki środowiskowe. To najczęściej ekspozycja na wysoką temperaturę czy ostre słońce, ostre potrawy czy niedobór witaminy C, ale również ciąża oraz choroby takie jak nadciśnienie, cukrzyca czy różnego rodzaju zaburzenia hormonalne. Objawy nasilają używki: kawa, papierosy, alkohol.
Usuwanie tak zwanych pajączków: laserowe zamykanie naczynek
Cera naczynkowa wymaga specjalnego traktowania. Po pierwsze, dopasowanych do jej potrzeb, delikatnych kosmetyków, które nie będą nasilać objawów. Po drugie, kremu z filtrem, który będzie chronił przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.Jednak żeby pozbyć się już powstałych naczynek, konieczna będzie wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Tylko profesjonalny zabieg usunie zmiany i przywróci skórze gładkość. Najlepszy efekt da laserowe zamykanie naczynek. To zabieg bezbolesny, nieinwazyjny i bezpieczny. Wiązka światła rozbija zmiany i powoduje ich wchłonięcie przez zdrowe tkanki. Skóra staje się na powrót zdrowa, elastyczna i piękna.
Odpowiednia pielęgnacja skóry naczynkowej
Zabieg zamykania naczynek wymaga zarówno odpowiedniego przygotowania, jak i właściwego postępowania ze skórą po leczeniu laserowym. Skóra przez jakiś czas może być lekko podrażniona, częste są siniaki. Dlatego trzeba traktować ją z troską, unikać ekspozycji na słońce czy inne drażniące czynniki, stosować wskazane przez specjalistę medycyny estetycznej kosmetyki. Szybką poprawę wyglądu skóry przynosi także odpowiednia suplementacja.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.