Kurs spadochronowy – ile kosztuje?
Kurs spadochronowy to dla wielu osób możliwość znalezienia nowego, ekstremalnego hobby. Ile, jednak w praktyce kosztuje kurs i co wpływa na jego cenę? Oto wskazówki dla osób, które zastanawiają się nad zapisaniem się na kurs spadochronowy.
Kurs spadochronowy KROK PO KROKU
Kurs dla spadochroniarza to przygoda, która zaczyna się już na ziemi, gdzie pod okiem instruktora należy ubrać się w kombinezon. W trakcie kursu zyskuje się wiedzę niezbędną do wykonywania skoków, w tym podstawy teoretyczne, jakie przekazuje wykładowca.
Decydując się na kurs warto wiedzieć, że zawiera on nie tylko zagadnienia teoretyczne, ale też teorię – tj. ćwiczenia wykonywane pod okiem jednego lub większej ilości instruktorów. W ten sposób każda z osób biorących udział w kursie poznaje tajniki wykonywania skoków i może je poćwiczyć w profesjonalny i bezpieczny sposób.
Kurs spadochronowy – ile kosztuje i co wpływa na cenę?
Cena kursu spadochronowego jest uzależniona od rodzaju uprawnień, jakie zyskuje się w efekcie. Składają się na nią również części kursu. I tak w standardzie jest to na ogół 8-godzinne szkolenie, na które składa się część teoretyczna i praktyczna. Często zajęcia odbywają się w weekendy, co jest znacznym udogodnieniem dla osób, które pracują i w ciągu tygodnia nie mają wolnego czasu.
W ramach kursu uczestnicy wykonują też skoki – np. z wysokości 4000 metrów z instruktorami. Na ceną i czas trwania kursu wlicza się również czas wolnego spadania i filmowanie skoków.
Ile w praktyce kosztuje kurs spadochronowy?
Aby zrobić kurs spadochronowy trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Sama część teoretyczna, w tym omawianie skoków pod okiem instruktorów kosztuje średnio powyżej 500 złotych, a zajęcia praktyczne są znacznie droższe. W praktyce cena jest uzależniona od konkretnego ośrodka szkolenia.
Na cenę kursu wpływa również wyposażenie dla skoczka, w tym gogle,
kombinezon, kask, wysokościomierz, które są niezbędne podczas ćwiczeń. Na koniec szkolenia każdy z uczestników otrzymuje na potwierdzenie Książeczkę Skoczka i wpis o przebytym kursie. Opłata za szkolenie często jest uiszczana w ratach, np. za jego poszczególne etapy, a pierwsza część jest konieczna do wniesienia podczas rejestracji.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.